جدیدترین مطالب

دانلود پروژه بازی مهارت حافظه با پروتئوس و کدویژن همراه با فایل توضیحات کامل

پروژه ای که فایل های آن را برای شما آماده کرده ایم مربوط می شود به بازی مهارت حافظه که بر اساس بازی Simon Game طراحی شده است.در این پروژه چهار LED با رنگهای زرد، آبی، قرمز و سبز در رئوس یک مربع قرار دارند و برای هریک از آنها، یک دکمه فشاری هم قرار داده شده است. یک کلید فشاری دیگر با نام RESET هم داریم که با فشرده شدن آن، بازی مجدد در شرایط شروع قرار می­گیرد. وقتی با فشردن دکمه play در پروتئوس بازی شروع می­شود، در هر مرحله، ابتدا LED هایی که در برنامه تعیین شده اند به نوبت روشن می­شوند و کاربر که در حال انجام بازی است باید ترتیب روشن شدن آنها را به خاطر بسپارد. سپس نوبت کاربر است که با فشردن کلیدها (چهار کلید معادل با چهار LED) به همان ترتیبی که در برنامه آورده شده است آن مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارد. نکته مهم این است که در هر مرحله از بازی، دفعات روشن شدن LED ها، به تعداد همان مرحله خواهد بود یعنی در مرحله اول فقط یک LED روشن می­شود، در مرحله دوم دو LED و بطور کلی در مرحله n ام، n بار LED ها روشن می­شوند (طبعاً روشن شدن LED تکراری ایرادی نخواهد داشت). در هر مرحله ای از بازی که کاربر کلیدی را به اشتباه بفشارد، بازی را می­بازد و قادر به ادامه بازی نخواهد بود. در این صورت برای شروع مجدد بازی باید کلید RESET را بفشارد.

یک نمایشگر ۷-segment  کاتد مشترک در این پروژه استفاده شده است که وظیفه آن نمایش شماره مرحل ه­ای است که در آن قرار داریم. در وضعیت­های قبل از شروع بازی یا بعد از موفقیت یا شکست، این نمایشگر خاموش می­باشد. یک نمایشگر LCD هم به پروژه اضافه شده است تا بر اساس شرایط پروژه پیغام­های متناسبی را نشان دهد.

بازی مهارت حافظه

بازی مهارت حافظه

نرم افزارهای مورد استفاده در طراحی پروژه بازی مهارت حافظه:

نرم افزار شبیه سازی پروتئوس (Proteus)

نرم افزار کدویژن (CodeVisionAVR)

 

فایلهای مربوط به این پروژه بازی مهارت حافظه:

فایل شبیه سازی بازی مهارت حافظه با پروتئوس

فایل کد زبان C با کدویژن

فایل hex شده کد C برای استفاده در پروتئوس

داکیومنت کامل پروژه شامل توضیح خط به خط کد و نحوه انجام اتصالات در شبیه سازی

 

برای دانلود فایل فشرده پروژه بازی مهارت حافظه (شامل تمامی فایلهای پروتئوس و کدویژن + فایل توضیحات کامل شبیه سازی و خط به خط کد برنامه) بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

قیمت: ۳۹۰۰۰ تومان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*